CV dla księgowej to dokument, który składa się z wykształcenia, doświadczenia zawodowego, umiejętności i dodatkowych informacji, które mają przekonać pracodawcę o Twojej wartości i umiejętnościach. W artykule poniżej przedstawimy Ci przewodnik w jaki sposób napisać profesjonalne CV dla księgowej.
- Zacznij od podsumowania
Na początku CV, zamiast zamieszczać informacje na temat wykształcenia lub poprzednich doświadczeń zawodowych, zacznij od krótkiego podsumowania swoich umiejętności i motywacji. Musisz zwrócić uwagę rekrutera i zachęcić do dalszego czytania Twojego CV. Pamiętaj, aby podsumowanie było krótkie, zwięzłe i skierowane do celu.
- Zawrzyj informacje na temat wykształcenia i doświadczenia
Następnie należy opisać swoje wykształcenie, wraz z Tytułem naukowym i uczelnią, na której je uzyskałeś. Następnie zawrzyj listę Twojego doświadczenia zawodowego, poczynając od najbardziej niedawnych do najstarszych. Wpisz nazwę Stanowiska, nazwę i adres firmy oraz okres, w którym pracowałeś. W opisie do każdej posady, skup się na wynikach, jakie udało Ci się osiągnąć, a nie tylko na opisie obowiązków.
- Opisz swoje umiejętności
Jako księgowa, posiadasz szereg umiejętności, które warto opisać w CV. Może to być np. znajomość programów księgowych, znajomość języków obcych, któregoś z najpopularniejszych programów księgowych, itp. Najlepiej, gdy podizasz wszystkie umiejętności w formie listy wypunktowanej.
- Opisz osiągnięcia i sukcesy
Jednym z najlepszych sposobów, by przekonać rekrutera o swojej wartości, są Twoje osiągnięcia i sukcesy. Jeśli posiadasz jakieś wyróżnienia, nagrody lub pochwały za swoją pracę, zawrzyj je w CV. Przy okazji opisania twoich poprzednich stanowisk niezapominaj o wynikach, które osiągnąłeś w czasie pracy. Tym bardziej, jeśli Twoje poprzednie osiągnięcia są powiązane z podobnymi kwalifikacjami, jakie są wymagane do stanowiska księgowej.
- Wymień dodatkowe informacje
Na końcu CV możesz podać dodatkowe informacje, które nie pasują do żadnej z wcześniejszych kategorii. Może to być np. udział w szkoleniach, wolontariat lub hobby, które można w jakiś sposób przenieść na środowisko pracy. Pamiętaj jednak, aby te informacje były adekwatne i w miarę możliwości związane z pracą (np. skuteczność w obsłudze programów komputerowych).
Podsumowując, mając na uwadze powyższe punkty, jesteś w stanie napisać profesjonalne CV dla księgowej. Przykład dobrego CV może być np. opisane, jako bardzo konkretne, a zarazem w sposób przejrzysty, zawierające informacje, które zachęcają do przeczytania. Pamiętaj, aby skupić się na najlepszych aspektach Twojego doświadczenia, opisując wszystko w sposób dobrze skondensowany i łatwy do przeczytania.