Press ESC to close

CD MP3 Richard Branson sukces mimo przeciwności

Historia Richarda Bransona: Jak osiągnął sukces mimo przeciwności losu

Richard Branson jest założycielem Virgin Group. Jest znany jako człowiek, który zarobił 10 milionów dolarów w zaledwie cztery dni, a teraz jest wart ponad 5 miliardów dolarów. Jego życie jest pełne wyzwań i zmagań. Jeśli chcesz wiedzieć, jak pokonał te wyzwania, to możesz przeczytać jego biografię.

Richard Branson urodził się 31 października 1940 roku w brytyjskim mieście Surrey. Był trzecim z pięciorga dzieci. Rodzice Richarda nie byli w stanie zapewnić mu dobrej edukacji, ale nie pozwolili, aby to na niego wpłynęło. W wieku trzech lat rozpoczął swoją edukację od lokalnej szkoły.

Od najmłodszych lat był zafascynowany samolotami i samoloty go fascynowały. Miał ambicję zostać pilotem i urządzał sobie przejażdżki małymi samolotami. Zaoszczędził nawet tyle pieniędzy, że kupił własny mały samolot. W 1959 roku ukończył London College of Printing i dostał swoją pierwszą pracę jako artysta reklamowy.

W 1966 roku rozpoczął pracę w firmie o nazwie “Branson’s”. Był to sklep z płytami. W tym okresie zdarzało mu się śpiewać i grać na gitarze. Jeśli chodzi o muzykę, to inspirował go Jimi Hendrix, słynny gitarzysta rockowy.

W 1970 roku wprowadził na rynek pierwszą markę płytową w Wielkiej Brytanii. Firma nazywała się “Virgin Records”. Była to wytwórnia, która wydawała muzykę znanych artystów.

W 1976 roku otworzył swój pierwszy sklep z płytami w Londynie. W 1979 roku otworzył pierwszą sieć sklepów z płytami w Wielkiej Brytanii. Otworzył również Virgin Music Shop w USA.

W 1982 roku założył firmę o nazwie Virgin Records. Do końca 1984 roku nagrał ponad 600 albumów. Do 1986 roku uruchomił nową wytwórnię płytową o nazwie “Virgin Records America”.

W 1987 roku założył Virgin Mobile, operatora telefonii komórkowej. Do końca 1988 roku miał ponad 12 milionów abonentów.

W 1990 roku założył Virgin Records International, która jest spółką zależną Virgin Records. W tym samym roku uruchomił wytwórnię muzyczną o nazwie “EMI”.

W 1991 roku sprzedał sklepy z płytami i uruchomił nowe przedsięwzięcie o nazwie “Virgin Records Limited”. Do końca 1995 roku zatrudniała ona ponad 3 tysiące pracowników. W 1997 roku założył własną firmę lotniczą o nazwie “Virgin Atlantic”.

W 1998 roku zdobył pierwszą płytę w Virgin Mobile. Jest to popularna firma zajmująca się telefonią komórkową w Wielkiej Brytanii. Posiada ponad 15 milionów abonentów.

W 2000 roku uruchomił kanał telewizyjny o nazwie “Virgin TV”. Jest to brytyjski kanał telewizji satelitarnej. Jest dostępny w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie i innych częściach Europy.

W 2001 roku założył w Niemczech Virgin Records Limited. Jest to wytwórnia płytowa, która wydaje muzykę dla niemieckich i europejskich odbiorców.

W 2002 roku uruchomił Virgin Radio w Wielkiej Brytanii. Jest to stacja radiowa, która gra