Press ESC to close

10 najważniejszych faktów o historii starożytnej

Czy kiedykolwiek słyszałeś o historii starożytnej? Jeśli nie, to pozwól, że powiem ci, że jest to jeden z najstarszych tematów, który zapewni ci wgląd w historię ludzkości.

Historia ludzkości to nic innego jak ciągła walka o przetrwanie i postęp. Wraz z upływem czasu ludzie ewoluowali i to właśnie ewolucja naszego umysłu doprowadziła nas do poziomu, na którym możemy zrozumieć przeszłość i wyciągnąć z niej wnioski.

Wszyscy jesteśmy świadomi podstawowych faktów i osi czasu historii, ale ważne jest, aby wiedzieć, że nie wszystkie fakty są poprawne. Oto 10 najważniejszych faktów, które musisz wiedzieć o historii starożytnej.

1) Pierwszy człowiek urodził się około 200000 lat temu

2) Ludzie żyli w Afryce przez miliony lat

3) Ludzie zaczęli przenosić się do Europy około 50 000 lat temu

4) Neandertalczycy byli pierwszymi ludźmi, którzy migrowali do Europy

5) Ludzie zaczęli podróżować do Azji około 35,000 lat temu

6) Ludzie zaczęli migrować do obu Ameryk około 12 000 lat temu

7) Ludzie dotarli do Australii około 55,000 lat temu

8) Pierwszymi ludźmi, którzy zaczęli żyć w Himalajach byli ludzie neolityczni

9) Homo Sapiens pojawił się około 40 000 lat temu

10) Pierwsza cywilizacja rozwinęła się około 6 000 lat temu

Wnioski:

Jak widać istnieje wiele innych ważnych faktów dotyczących historii starożytnej, ale te dziesięć faktów pomoże Ci lepiej zrozumieć przeszłość.

Będziesz mógł również uzyskać jasny obraz o ludzkiej cywilizacji. W przeszłości ludzie mieli bardzo wąskie pojęcie o świecie. Wierzyli, że świat jest płaski i wszystko jest stałe.

Ale dziś świat stał się globalną wioską i wszystko zmienia się na co dzień. Współcześni ludzie mają znacznie szerszą wizję niż starożytni.

Jeśli jesteś zainteresowany, aby dowiedzieć się więcej o starożytnej historii, a następnie można czytać książki i uzyskać informacje online. Możesz również oglądać filmy dokumentalne i programy telewizyjne.